داستان فرزندان آنجلینا جولی همسر و فرزند

داستان: فرزندان آنجلینا جولی همسر و فرزند آنجلینا جولی دوران کودکی لس آنجلس فرودگاه لس آنجلس مسافرت بازیگر اتیوپی فرزندان

گت بلاگز اخبار کنکور و دانشگاه رتبه‌های تک‌رقمی کارشناسی ارشد 97 در دست نخبگان افغانستانی

.چند سالی است که خبر موفقیت دانشجویان افغانستانی در آزمون سراسری کارشناسی ارشد کشور عزیزمان ایران تیتر رسانه‌ها شده است و موجی از افتخارآفرینی جهت جامعه مهاجر و

رتبه‌های تک‌رقمی کارشناسی ارشد 97 در دست نخبگان افغانستانی

رتبه های تک رقمی کارشناسی ارشد 97 در دست نخبگان افغانستانی

عبارات مهم : ایران

.چند سالی است که خبر موفقیت دانشجویان افغانستانی در آزمون سراسری کارشناسی ارشد کشور عزیزمان ایران تیتر رسانه ها شده است و موجی از افتخارآفرینی جهت جامعه مهاجر و میزبان را به همراه داشته هست. امسال نیز نخبگان افغانستانی در آزمون کارشناسی ارشد افتخارآفرین شدند.

به گزارش شرق، چهار دهه مهاجرت جهت مهاجران افغانستانی ساکن در کشور عزیزمان ایران و فرازونشیب های مهاجرت، ذره ای بر تلاش و سخت کوشی جامعه نخبگانی افغانستان تأثیرگذار نبوده و هر سال که می گذرد شاهد زیاد کردن چشمگیر موفقیت های مهاجران افغان در صحنه های علمی و آکادمیک هستیم. کسب موفقیت های پیاپی در جشنواره های پژوهشی، اختراعات، مقاله نویسی و کنکورهای مقاطع متفاوت تحصیلات تکمیلی، همه گویای ریشه هایی عمیق از خستگی ناپذیری در وجود جوانان مهاجر است که مهاجرت با وجود محدودیت های خود، مانعی جهت رکود آنها نبوده و نیست؛ چه آن زمانی که «مجتبی نیکزاد»، نخبه مهاجر، رتبه یک کنکور ارشد سال 90 و دو سال بعد رتبه پنج مقطع دکترا را در رشته اقتصاد به خود تخصیص داده شده است داد و چه زمانی که سال 95، «مهدی احمدی» رتبه یک، «مهدی امیری» رتبه دو و «علی محقی» رتبه هفت کنکور کارشناسی ارشد کشور عزیزمان ایران را از آن خود کردند.

سال گذشته نیز «مهدی جعفری»، «مهدی غلامی»، «ستاره قربانی»، «حسین عطایی» و «صادق بربری» دانشجویان تک و دورقمی افغانستانی بودند که در آزمون کارشناسی ارشد کشور عزیزمان ایران افتخارآفرین شدند. امسال نیز این اتفاق مبارک علمی در آزمون کارشناسی ارشد 97 تکرار شد و دانشجویان افغانستانی در رشته های متفاوت حائز رتبه های تک رقمی شدند. تعداد زیادی از دانشجویان افغان نیز موفق به کسب رتبه دورقمی شدند.

رتبه‌های تک‌رقمی کارشناسی ارشد 97 در دست نخبگان افغانستانی

زینب حسینی رتبه یک رشته زمین شناسی از دانشگاه خوارزمی تهران، مرتضی شفاهی رتبه یک کنکور کارشناسی ارشد در رشته روابط بین الملل از دانشگاه حکیم سبزواری و عزیزالله موحدی رتبه یک کنکور کارشناسی ارشد در رشته تاریخ از دانشگاه فردوسی مشهد، سه دانشجوی نخبه افغانستانی هستند که رتبه یک را به خود تخصیص داده شده است داده اند.

مرتضی شفاهی در گفت وگویی اظهار کرد: من مطالعات خود را از شش ماه قبل کنکور شروع کردم. اوایل سخت بود و شاید روزانه دو، سه ساعت مطالعه می کردم، ولی به مرور راحت تر شد و ماه های آخر من روزانه 15 ساعت مطالعه می کردم. دانشگاه حکیم سبزواری یکی از دانشگاه هایی است که هر سال در کنکور ارشد رتبه می آورد و من هم از همان اوایل هدفم اول شدن بود. شفاهی با بیان اینکه من در سال های تحصیل هر لحظه در حال کار کردن در کنار تحصیل بودم، خاطرنشان کرد: در تمام سال های تحصیل، به عنوان فروشنده در مکان های متفاوت مشغول کار بودم و تلاش می کردم خرج و مخارج تحصیل را خودم بپردازم. بسیاری از دانشجویان مهاجر با همین اوضاع روبه رو هستند و اکثرا در کنار تحصیل دانشگاهی، کاری هم انجام می دهند.

.چند سالی است که خبر موفقیت دانشجویان افغانستانی در آزمون سراسری کارشناسی ارشد کشور عزیزمان ایران تیتر رسانه‌ها شده است و موجی از افتخارآفرینی جهت جامعه مهاجر و

او در پاسخ به اینکه آیا قصد رفتن از کشور عزیزمان ایران به کشورهای اروپایی را داری یا نه، اظهار کرد: برادر و خواهرم که هر دو تحصیل کرده بودند، به کشورهای متفاوت مهاجرت کردند و زمینه مهاجرت من هم بود، ولی من زیاد به سمت افغانستان میل به داشتم تا رفتن به اروپا و آمریکا.

مرتضی شفاهی در بخش دیگر سخنانش گفت: دوره کارشناسی را در شهر سبزوار تحصیل کردم. سبزوار یک شهر کوچک نزدیک به مشهد بود و مهاجران زیادی در آن وجود نداشت و بالطبع مسئله زیادی جهت ما وجود نداشت. فقط در زمینه گرفتن پاسپورت تحصیلی و رفتن به افغانستان بعضی بن بست ها وجود داشت، ولی در مجموع با تمام تلخی ها و شیرینی ها دوره کارشناسی، دوره بدی نبود. این دانشجوی نخبه گفت: بسیاری از دانشجویان اوضاع مالی خوبی ندارند، آنها هم کار می کنند و هم درس می خوانند.

باید توجه داشت این دانشجویان خیلی وقت ها به علت پرسشها مالی، قید درس را می زنند. من به عنوان کسی که در تمام دوران تحصیل خود هم درس خوانده و هم کار کرده، می توانم درک کنم که دانشجویان مهاجر با چه مشکلاتی دست و پنجه نرم می کنند. پرداخت شهریه، کار در حین تحصیل، گرفتن پاسپورت تحصیلی و رفتن به افغانستان تنها بخشی از پرسشها دانشجویان هست. ما هفت خواهر و برادریم که شش نفر از لیسانس به اوج تحصیل کرده ایم و همه اینها به علت داشتن پدری است که علم را دوست دارد و از ما حمایت کرده است.

رتبه‌های تک‌رقمی کارشناسی ارشد 97 در دست نخبگان افغانستانی

عزیزالله موحدی، دانشجوی رشته تاریخ کشور عزیزمان ایران اسلامی دانشگاه فردوسی که رتبه یک رشته تاریخ را در کنکور کارشناسی ارشد کسب کرده هست، در اين باره گفت: وقت زیادی جهت کنکور نگذاشتم، ولی مطالعات پراکنده زیادی در حوزه تاریخ کشور عزیزمان ایران اسلامی داشتم. او خطاب به دانشجویان مهاجر گفت: مشکلاتی جهت تحصیل دانشجویان وجود دارد، اگر از بعد این پرسشها برآیند و در برابر آنها تسلیم نشوند، روزهای خوبی در انتظارشان هست؛ تنها توصیه من به دانشجویان همین است.

.چند سالی است که خبر موفقیت دانشجویان افغانستانی در آزمون سراسری کارشناسی ارشد کشور عزیزمان ایران تیتر رسانه‌ها شده است و موجی از افتخارآفرینی جهت جامعه مهاجر و

واژه های کلیدی: ایران | مهاجرت | مهاجرت | دانشگاه | دانشگاه | دانشجویان | اخبار کنکور و دانشگاه

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz